DLACZEGO CIEPŁOLECZNICTWO?

Ciepłolecznictwo jest formą termoterapii, która polega na przekazywaniu energii przechodzącej z ciała o wyższej temperaturze do ciała chłodniejszego. Zabiegi z zastosowaniem wysokiej temperatury są powszechnie stosowane, nie tylko w przypadku urazów tkanek, ale również w schorzeniach podłoża reumatologicznego czy neurologicznego. Przewlekły ból stawowy, artretyzm, przykurcze czy zaburzenia czucia – to tylko kilka z wielu dolegliwości, których leczenie bazuje na zastosowaniu ciepłego okładu.

DLACZEGO CIEPŁY OKŁAD ŻELOWY?

Badania pokazują, że:
1. Ciepły okład żelowy zapewnia relaksację tkanek i zmniejsza ich napięcie.
2. Skutecznie zmniejsza dolegliwości bólowe w przypadku wzmożonego napięcia mięśni i przykurczy.
3. Dotlenia tkanki poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie krążenia wokół leczonego obszaru.
4. Poprawia zakres ruchomości stawów, poprzez zwiększenie rozciągliwości tkanek.
5. Przygotowuje mięśnie i więzadła do wzmożonej aktywności fizycznej i zapobiega urazom.

DLACZEGO NEOPRENOWA ORTEZA KOMPRESYJNA?

badania pokazują, że
1. Orteza kompresyjna zwiększa odczucie propriocepcji.
2. Poprawia stabilność stawu.
3. Chroni staw.
4. Materiał UniPren™ wspiera chłodzenie poprzez utrzymywanie stałej temperatury ciała.

DLACZEGO ORTEZY Z ROZGRZEWAJĄCYM ŻELEM?

Ortezy z serii Thermal Braces® są najlepszym sposobem w przypadku konieczności terapii ciepłem. Łączą skuteczność kompresji z zaletami ciepłolecznictwa. Thermal Braces® mają zastosowanie zarówno w przypadku przewlekłych schorzeń, jak również w procesie rehabilitacji i profilaktyce urazów. Unikatowy design wyrobu zapewnia indywidualne dostosowanie poziomu kompresji do ciała pacjenta.

JAK DZIAŁAJĄ ORTEZY TERMALNE Z ROZGRZEWAJĄCYM ŻELEM?

Celem ortez z serii Thermal Braces® jest wsparcie tkanek w procesie leczenia poprzez zwiększenie ich rozciągliwości, elastyczności i poprawę krążenia. Orteza składa się z dwóch części:

  1. Innowacyjna orteza wykonana została z materiału UniPren™. Ortezy są dostępne w rozmiarze uniwersalnym, dzięki czemu doskonale pasują na każda sylwetkę. Zapewniają doskonałą kompresją i wspierają proces leczenia dzięki utrzymaniu stałej temperatury.
    UniPren™ jest wodoodpornym materiałem, który zapobiega przed przedostaniem się wilgoci na Twoje ubranie.
  2. Profesjonalny okład rozgrzewający wypełniony specjalnym nietoksycznym żelem, który utrzymuje temperaturę otoczenia zewnętrznego. Kompres żelowy można rozgrzewać (w gorącej wodzie lub mikrofalówce) według zaleceń producenta. Okład żelowy może być stosowany na 2 sposoby (zimno – ciepło) i jest produktem wielokrotnego użytku.